WYDARZENIA

Międzynarodowe stowarzyszenie podatkowe
w Polsce

2020-03-13 do 2020-03-13

Międzynarodowa konferencja IFA i SGH "Changing the Global Tax Landscape for Foreign Direct Investments: The Importance of Economic Substance"


SGH, al. Niepodległości 128, Warszawa (Aula I w Budynku C)

Zapraszamy na międzynarodową konferencję IFA i SGH pt: “Changing the Global Tax Landscape for Foreign Direct Investments: The Importance of Economic Substance”.

Podczas konferencji, klauzula PPT (MLI), klauzula GAAR (ATAD) i standard GloBE zostaną gruntownie przeanalizowane przez wybitnych międzynarodowych ekspertów (key note speakers) w zakresie nadużyć podatkowych w prawie krajowym, unijnym i międzynarodowym, a także przez renomowanych polskich ekspertów podatkowych (zarówno naukowców, jak i praktyków).

Prelegenci i paneliści ocenią klauzule PPT i GAAR oraz propozycje wprowadzenia GloBE w świetle międzynarodowych zasad funkcjonowania prawa podatkowego, rezultatu prac OECD i UE oraz orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wystąpienia i dyskusje obejmą także strukturę i działanie klauzul GAAR oraz PPT, przykłady zastosowania klauzuli PPT przez OECD oraz koncepcję GloBE. Holistycznie, konferencja ma na celu ocenę znaczenia substancji ekonomicznej na potrzeby obecnych i nadchodzących zmian w globalnym krajobrazie podatkowym.

Organizatorem wydarzenia jest polski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (IFA) we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Sponsorami konferencji są: Crido, Dentons, EY.

 

Szczegółowa Agenda wydarzenia: EN (pdf)

Rejestracja: www.sgh.waw.pl/mkp

Uwaga: Udział w konferencji jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona. Przyjęcie zgłoszenia poprzez stronę www.sgh.waw.pl/mkp, potwierdza uczestnictwo.

***
Konferencja ta jest zaliczana do kursu na doradcę podatkowego.Data Wydarzenie Miejsce
2020-03-13 do 2020-03-13Międzynarodowa konferencja IFA i SGH "Changing the Global Tax Landscape for Foreign Direct Investments: The Importance of Economic Substance"SGH, al. Niepodległości 128, Warszawa (Aula I w Budynku C)Czytaj więcej

Archiwum